fbpx

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta?

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta?

RODZINNA
(z tradycją) FIRMA

mityczny notatnik 

Papier d'Arménie

Receptura papierków strzeżona przez duchy ormiańskie i francuskie sekrety od 140 lat

Stworzony w 1885 roku, jego receptura pozostaje niezmieniona aż do dziś

francuski produkt o wspaniałych właściwościach

 

Oczyszczanie powietrza – Papier d’Arménie wypuszcza w powietrzu naturalne substancje, które oczyszczają powietrze z bakterii, wirusów i nieprzyjemnych zapachów.

Aromaterapia – jest wytwarzany z naturalnych olejków eterycznych, co czyni go doskonałym narzędziem do aromaterapii. W zależności od wersji papieru, może mieć zapach kadzidła, róży, wanilii czy migdałów.

Antyseptyczne działanie – zawiera naturalne substancje, które mają działanie antyseptyczne, co pozwala na dezynfekcję powietrza i przestrzeni, w której się znajduje.

Relaksacja – Zapach Papier d’Arménie jest uważany za kojący i relaksujący, co pozwala na wyciszenie i redukcję stresu.

Użyteczność –  jest łatwy w użyciu i bardzo poręczny, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do dezynfekcji powietrza w małych pomieszczeniach, jak również do aromatyzowania domu, samochodu czy biura.

Historia powstania
rodzinnej firmy

Historia Papier d’Arménie sięga XIX wieku i rozpoczyna się od Auguste’a Ponsota, który podczas swojej podróży do Armenii zauważył, że miejscowi palą benzoes w celu perfumowania i dezynfekowania swoich domów. Fascynacja tą praktyką skłoniła go do sprowadzenia benzoesu do Francji. Tam jego partner, farmaceuta Henri Rivier, dokonał dalszych eksperymentów z benzoesem i odkrył, że rozpuszczając go w alkoholu o temperaturze 90°C, można uzyskać trwały zapach.

Po tym innowacyjnym odkryciu, Ponsot postanowił włożyć benzoes w papier, który mógłby być łatwiejszy w użyciu niż palące się kawałki żywicy. Papier, który nazwał Papier d’Arménie, miał formę składanych w harmonijkę kartek, które można było spalać w celu uzyskania zapachu benzoesowego.

Produkt odniósł sukces wśród mieszkańców Francji i szybko stał się popularny jako sposób na oczyszczenie powietrza, usunięcie nieprzyjemnych zapachów i dezynfekcję domów. Papier d’Arménie przetrwał przez wiele dekad i stał się kultowym produktem wśród wielu pokoleń Francuzów. Wraz z upływem czasu, pojawiły się nowe warianty zapachowe i sposoby użycia papieru, ale pierwotna formuła Ponsota i Riviera pozostaje niezmieniona do dziś.

Dziś Paper of Armenia® jest zarządzana przez Mireille Schvartz, prawnuczkę współzałożyciela Henri Riviera.

 

Tradition

Papier d’Arménie Tradition. Wszystko zaczęło się od tego małego zielonego notatnika, który zrewolucjonizował branżę zapachów do domu. Stworzony w 1885 roku, jego receptura pozostaje niezmieniona aż do dziś. Nuty zapachowe:

Benzoesowa żywica – jest to żywica pochodząca z drzewa benzoilowego (Styrax), charakteryzująca się słodkim, waniliowym zapachem. Ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, dlatego była stosowana w przeszłości w medycynie i kosmetyce.

Kadzidło – nuta kadzidła dodaje zapachowi Papieru d’Arménie Tradition zmysłowej i tajemniczej jakości.

Mirra – dodatek mirry w składzie daje temu wariantowi intensywniejszy zapach.

Cynamon – nuta cynamonu nadaje zapachowi Papieru d’Arménie Tradition ciepło i przytulność.

Wanilia – nuta wanilii daje temu wariantowi delikatny, słodki zapach.

Gałka muszkatołowa – dodatek gałki muszkatołowej nadaje zapachowi Papieru d’Arménie Tradition nuty korzenne i pikantne.

Kardamon – nuta kardamonu nadaje temu wariantowi zapachu Papieru d’Arménie Traditon subtelny, orientalny akcent.

Nuty zapachowe w połączeniu tworzą bogaty, pełen charakteru aromat, który działa relaksująco i pobudza zmysły.

Arménie

Papier d’Arménie Arménie został stworzony przez Mireille Schvartz i Francisa Kurkdjiana w 2006 roku i ma intensywny, orientalny zapach, który składa się z następujących nut zapachowych:

Kadzidło – zapach roślinny i drewniany, kojarzący się z dymem kadzidła, który jest używany w rytuałach religijnych i ma działanie oczyszczające i uspokajające.

Mirra – zapach drzewny i żywiczny, pochodzący z żywicy drzewa mirra. Ma działanie antyseptyczne i przeciwzapalne.

Bursztyn – zapach drzewny i miodowy, pochodzący z żywicy drzewa bursztynowego. Ma właściwości kojące i uspokajające.

Piżmo – zapach zwierzęcy i słodkawy, pochodzący z wydzielin gruczołów piżmowych. Ma działanie afrodyzjakalne i uspokajające.

Wanilia – zapach słodki i aromatyczny, pochodzący z owoców wanilii. Ma właściwości kojące i uspokajające.

Gałka muszkatołowa – zapach korzenny i pikantny, pochodzący z nasion drzewa gałki muszkatołowej. Ma działanie rozgrzewające i pobudzające.

Cynamon – zapach korzenny i słodki, pochodzący z kory drzewa cynamonowego. Ma właściwości rozgrzewające i pobudzające.

Drzewo sandałowe – zapach drzewny i słodkawy, pochodzący z drewna sandałowego. Ma działanie relaksujące i kojące.

Paczula – zapach drzewny i ziemisty, pochodzący z liści paczuli. Ma właściwości uspokajające i relaksujące.

La Rose

 

Papier d’Arménie “La Rose” został stworzony przez perfumiarza Francisa Kurkdjiana w 2009 roku. Nuty zapachowe tego papieru to:

Róża – to główna nuta zapachowa, która dominuje w tym zapachu.

Kwiat pomarańczy – nuta ta dodaje zapachowi słodkiej, kwiatowej i owocowej nuty.

Ylang-ylang – to kwiatowy zapach, który dodaje zapachowi słodkiej i tropikalnej nuty.

Fiołek – subtelny zapach, który dodaje zapachowi delikatnej i kwiatowej nuty.

Lilie – kwiatowy zapach, który dodaje zapachowi delikatnej i pięknej nuty.

W połączeniu, te nuty zapachowe tworzą rześki i kwiatowy aromat, który dodaje przyjemnego zapachu do pomieszczenia.

Zdobywca wielu nagród 

Papier d’Arménie zaczął swoją karierę już na początku swojego istnienia, zdobywając złoty medal na Wystawie Światowej w Paryżu w 1900 roku, a następnie złoty medal na Wystawie Światowej w Mediolanie w 1906 roku. W kolejnych latach firma kontynuowała swoją nagrodową passę, zdobywając wiele prestiżowych wyróżnień, takich jak nagroda Best Home Fragrance na międzynarodowych targach Maison et Objet w Paryżu w 2016 roku za zapach Papier d’Arménie Arménie .

W 2018 roku produkt został wyróżniony nagrodą “Prix des Découvertes” na międzynarodowych targach Maison et Objet w Paryżu za zapach Papier d’Arménie La Rose, w 2021 roku zdobył nagrodę “Prix de l’Innovation” na tej samej imprezie za innowacyjne opakowanie w kształcie książki, nawiązujące do historii firmy.

Papier d’Arménie jest również wielokrotnie wymieniany w publikacjach branżowych, takich jak “Marie Claire Maison”, “Elle Decoration” czy “AD Magazine”, co świadczy o uznaniu, jakim cieszy się na rynku kosmetyków i perfum do wnętrz.

Papier z Armenii® zyskał na popularności i został wyróżniony na Wystawie Higieny w 1888 r. oraz na Wystawie Powszechnej w 1889 r. Podczas tej ostatniej, wynalazcy umieścili dwa kawałki mięsa pod dwoma dzwoneczkami, paląc papier w jednym z nich. Po tygodniu mięso, które “oddychało” zapachem papieru, było nadal jadalne, podczas gdy drugie stało się dziczyzną. Doświadczenie to było niezwykle przekonujące i ugruntowało pozycję Papieru z Armenii® jako skutecznego i antyseptycznego środka.

Bibułka używana do produkcji Papier d’Armenie® jest włóknem pochodzenia naturalnego. Po zanurzeniu w rozpuszczonej żywicy benzoesowej zmienia się i staje się palny jak kadzidło. Arkusze bibuły są wytwarzane w Szwecji według tajnego procesu. Do drukowania tekstu na każdym pasku używa się naturalnego atramentu, który nie zanieczyszcza środowiska. Bibułka małych zeszytów jest również certyfikowana przez FSC, niezależną międzynarodową organizację, która działa na rzecz odpowiedzialnej gospodarki leśnej na poziomie światowym.

2
Koszyk