naturalny
design

Marka Nature Concept skierowana jest do osób, którzy cenią sobie unikatowy styl oraz chcą mieć fragment natury przy sobie. Zajmujemy się tworzeniem i sprzedażą ekosystemów roślinnych.

Las zamknięty w szkle, w naturalny sposób podąża za zmieniającymi się porami roku. Tak jak otaczająca nas na co dzień natura, nasze lasy jesienią częściowo brązowieją, usypiają. Po to by na wiosnę na nowo się narodzić. Jest to fragment natury – mały, żyjący ekosystem. Najpiękniejsze jest to, że nie można przewidzieć jak się zachowa.​

Sklep Las w Słoiku Wrocław Terrarium Szkło Rośliny
Warsztaty Las w Słoiku Wrocław Szkło Rośliny

dlaczego
nature concept?

Każdy nasz ekosystem tworzony jest z wielką pasją, szacunkiem oraz miłością do roślin! Dbamy o najmniejszy szczegół i o to, aby wszystkie elementy, które tworzą biosferę były jak najwyższej jakości!

ROŚLINY – Specjalnie dla Was wyszukujemy najwyższej klasy, zdrowe i piękne gatunki, które przez długie lata będą cieszyć oko.

MECH – do naszych ekosystemów pozyskujemy z legalnego źródła, jest to mech hodowlany – sprowadzany na nasze zamówienie z Francji.

ZATYCZKI – którymi zamykamy nasze ekosystemy wykonane są z połączenia drewna z recyklingu oraz korka pokrytego naturalnym środkiem opracowanym przez nas na potrzeby warunków panujących w zamkniętym słoju. Dzięki temu, pleśnie, grzyby czy wilgoć nie będą miały wpływu na działanie ekosystemu i trwałość zatyczki. Nasz wspaniały Pan Marcin, od początku tworzenia naszej idei specjalnie dla nas wykonuje je ręcznie, z największą dbałością o każdy szczegół!

PIASKI/ ŻWIRKI / KAMYCZKI – które tworzą warstwy i w dodatku ozdabiają nasze ekosystemy, są specjalistycznymi podłożami akwarystycznymi. Są pozbawione sztucznych barwników, chemii, jakichkolwiek mikroorganizmów, które mogłyby zagrażać roślinom zamkniętym w szkle.

SZKŁA – w których powstają ekosystemy robione są ręcznie w zaprzyjaźnionej manufakturze. Hutnicy za pomocą długiej, metalowej słomki nabierają porcję gorącej szklanej masy i za jej pośrednictwem wdmuchują powietrze prosto z płuc do wyrobu, który formują. Ta metoda sprawia, że każdy słój jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

PROCES TWORZENIA – kompozycji w szkle, zaczyna się od selekcji wyjątkowych kształtów, kolorów, struktur liści.. i nie kończy się tylko na właściwym zasadzeniu roślin. Najwięcej pracy i serca wkładamy w etap adaptacji, który trwa nawet do kliku mięsięcy. Wszytko po to, aby nasze „lasy” były pełnowartościowym ekosystemem a nie chwilową ozdobą.

POGOTOWIE LEŚNE – wszytkie osoby należące do społeczności Nature Concept, zawsze mogą liczyć na fachową radę i wsparcie. O nasze ekosystemy dbamy jak o dzieci, dlatego w każdej sytuacji można do nas przyjść, zadzwonić lub napisać a my zrobimy wszystko, tak aby Wasze roślinki rosły piękne i zdrowe.

ZAPEWNIA RADOŚĆ NIEMAL WSZYSTKIM ZMYSŁOM...

DBA
O NASZE OCZY

Las w słoiku pomaga na zmęczone oczy.
Dlatego warto postawić zielony las w pobliżu monitora​

ZAWSZE
POD RĘKĄ

Las w szkle to oryginalna ozdoba w domu, jak i biurze. Idealny prezent na każdą okazje. Przy minimalnej opiece, można się nim cieszyć przez długie lata​

BĄDŹ EKO
BĄDŹ
PRODUKTYWNY

Rośliny zamknięte w szkle ocieplają wnętrze i świadczą o proekologicznej postawie. Wpływają na produktywność w pracy, oddziałują na nasze samopoczucie oraz pozwalają na redukcję stresu i relaks.​

idealny dla dzieci

Rośliny powodują wzrost poczucia bezpieczeństwa, dlatego będą idealnym elementem pomieszczeń, w których przebywają dzieci.​

zapraszamy również do naszego sklepu stacjonarnego we Wrocławiu.

Bio

Nature Concept jest tworzone z pasji twórczej i miłości do natury.

To dla mnie zgłębianie tajemnicy zgodnie z jej naturą. Przy kreowaniu ekosystemów roślinnych zamkniętych w szkle odnajduję równowagę, spokój i harmonię.

Moją ideą jest zainspirowanie ludzi do przyrody, ze względu na to, że rośliny to nieodłączna część naszego świata. Chcę, aby tworzone przez nas kompozycje nie pełniły tylko funkcji pięknej dekoracji, ale również uświadomiły ludzi o niesamowitym wpływie przyrody na człowieka i korzyściach dla zdrowia.

Martyna Jasińska       

Jak Dbać o Las w Słoiku? Warsztaty

rośliny

pozytywna

energia